zsaslawno.pl
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania PDF Print E-mail

We wtorek 29 września obchodziliśmy w naszej szkole święto - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Podczas przerw mogliście wysłuchać fragmentów ulubionych książek uczniów z klas 2aT, 2cT, 2dT i 1 bT.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są przyjemne i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką tegorocznych obchodów wybrano Joannę Porazińską. 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

czytaj dalej
 
Europejski Dzień Języków PDF Print E-mail

Tegoroczny Europejski Dzień Języków przebiegał z mniejszym rozmachem niż zazwyczaj. Ograniczyliśmy sie do plakatów i prezentacji zachęcających do nauki języków, przypomnieliśmy historię Europejskiego Dnia Języków, a podczas lekcji rozwiązywaliśmy przy pomocy aplikacji Kahoot oraz Quizizz quizy związane z językami.

 
Nowy projekt w ZSA PDF Print E-mail

Zespół Szkół Agrotechnicznych w Sławnie otrzymał pozytywną akceptację Agencji Narodowej i otrzymał dofinansowanie projektu w ramach programu Erasmus +, nazwa akcji : Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych projektów, a dokładnie Projekty Współpracy Szkół.

Tematem projektu jest: „Nowe sposoby obalania stereotypów” czyli… jak to widzimy, jak to jest u nas - a jak to wygląda w innych krajach. Czego możemy się nauczyć od innych, a czego oni mogą nauczyć się od nas. Projekt będzie realizowany od 01.09.2020 r. do 31.08.2022 r.

ZSA w Sławnie jest koordynatorem projektu, natomiast partnerami projektu są uczniowie szkół ponadpodstawowych z Rumunii, Grecji, Portugali i Cypru.

czytaj dalej
 
Narodowe czytanie PDF Print E-mail

Dnia 4 września nasza szkoła już poraz kolejny przystąpiła do akcji Narodowe Czytanie. Akcja ta,tak jak w poprzednich latach , odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Jej głównym celem jest propagowanie czytelnictwa oraz dzieł klasyki polskiej literatury. Tegoroczne czytanie z uwagi na szczególną sytuację, w której się znaleźliśmy, odbyło się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.W tym wyjątkowym roku fragmenty „Balladyny" Juliusza Słowackiego dla nas czytali: dyrektor szkoły Marian Krakowski, wicedyrektor Aneta Leśniak , nauczyciel bibliotekarz Marzena Łużyńska oraz uczniowie: Amelia,Ewa,Wiktoria, Ola,Mateusz,Fabian i Remek. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy i zapraszamy na następny rok z nadzieją, że już będzie normalnie .

 
Ogłoszenie - WAŻNE!!! PDF Print E-mail

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 3 of 189