Marzec miesiącem kultury matematycznej. Z tej okazji 28 marca w naszej szkole odbyła się kolejna, 13 edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów Szkół Podstawowych. W naszych progach zjawiło się 12 trzyosobowych zespołów ze szkół podstawowych powiatu sławieńskiego wraz z opiekunami. Młodzież zmagała się z zadaniami zamkniętymi oraz otwartymi z matematyki z zakresu szkoły podstawowej. Uczniowie po konkursie, w czasie oczekiwania na wyniki, zostali oprowadzeni po wszystkich zakamarkach naszej szkoły, zapoznali się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2023/2024. Całość okraszona była słodkim poczęstunkiem, który przygotowała młodzież z technikum żywienia pod opieką nauczycieli z tego kierunku. Wręczenie nagród odbyło się na sali konferencyjnej, w gronie międzynarodowym. W uroczystości brali udział przedstawiciele Włoch i Turcji, których gościmy w naszej placówce w ramach projektu Erasmus+.
?Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Sławska w składzie: Nadia Hetmańska, Matylda Wal, Oliwia Stanik.
?Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z SP3 w Sławnie, w składzie: Piotr Kowalczyk, Jan Posmyk, Antoni Mikoński.
?Trzecie miejsce zajęły "ex aequo" aż trzy drużyny:
- SP w Słowinie, w składzie: Leon Radko, Jakub Dreger, Jakub Skrzyński.
- SP2 w Sławnie, w składzie: Eliza Zittermann, Maja Majewska, Damian Poborski.
- SP w Dąbkach, w składzie: Natalia Noworolnik, Maria Woźniak, Wiktor Kupracz.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!


W dniu wczorajszym,  w auli Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej, odbyło się spotkanie, podczas którego dokonano podsumowania działań podjętych w ramach projektu oraz ogłoszono wyniki konkursów. W konkursie “Jak zarządzamy budżetem w naszym gospodarstwie domowym?” zwyciężyła uczennica klasy 3aT- Ewa Fedyniak. Konkurs angażował uczniów oraz ich rodziców/opiekunów prawnych i polegał na przygotowaniu krótkiego filmu na którym uczniowie z rodzicami/opiekunami prawnymi mieli przedstawić, w jaki sposób zarządzają domowym budżetem (np. scenka, wywiad z rodzicami/opiekunami prawnymi). Laureatka I miejsca otrzymała bon o wartości 1 500 zł na zakup pomocy dydaktycznej. Serdecznie GRATULUJEMY!

Dnia 24 marca 2022, odbył się 12 Powiatowy Konkurs Matematyczny dla szkół podstawowych. Z całego powiatu zawitali w naszych skromnych progach przedstawiciele szkół podstawowych - uczestnicy konkursu wraz z opiekunami.
Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Sławnie.
Organizatorem byli nauczyciele matematyki z naszej szkoły. Młodzież z technikum żywienia wraz z opiekunami przygotowała dla wszystkich słodki poczęstunek, który umilił młodzieży czas oczekiwania na wyniki. W przerwie wszyscy zostali oprowadzeni po budynkach Zespołu Szkół Agrotechnicznych. Mieli także okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły, skierowaną do ósmoklasistów.
W konkursie brało udział 12 trzyosobowych zespołów. Każda drużyna zmagała się z 40 zadaniami zamkniętymi i 20 zadaniami zadaniami otwartymi. Jury wyłoniło zwycięskie zespoły.
Miejsce 1: Szkoła Podstawowa - Dąbki, w składzie: Kurpacz Jakub, Stypułkowski Bruno, Wandachowicz Wiktor.
Miejsce 2: Szkoła Podstawowa Nr 3 - Sławno, w składzie: Knap Hanna, Jasiński Michał, Wojciechowski Aleksander.
Miejsce 3: Szkoła Podstawowa - Niemica, w składzie: Giś Filip, Królikowska Aleksandra, Hencel Iga.
Serdecznie gratulujemy zwycięskim drużynom!