Dnia 24 marca 2022, odbył się 12 Powiatowy Konkurs Matematyczny dla szkół podstawowych. Z całego powiatu zawitali w naszych skromnych progach przedstawiciele szkół podstawowych - uczestnicy konkursu wraz z opiekunami.
Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Sławnie.
Organizatorem byli nauczyciele matematyki z naszej szkoły. Młodzież z technikum żywienia wraz z opiekunami przygotowała dla wszystkich słodki poczęstunek, który umilił młodzieży czas oczekiwania na wyniki. W przerwie wszyscy zostali oprowadzeni po budynkach Zespołu Szkół Agrotechnicznych. Mieli także okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły, skierowaną do ósmoklasistów.
W konkursie brało udział 12 trzyosobowych zespołów. Każda drużyna zmagała się z 40 zadaniami zamkniętymi i 20 zadaniami zadaniami otwartymi. Jury wyłoniło zwycięskie zespoły.
Miejsce 1: Szkoła Podstawowa - Dąbki, w składzie: Kurpacz Jakub, Stypułkowski Bruno, Wandachowicz Wiktor.
Miejsce 2: Szkoła Podstawowa Nr 3 - Sławno, w składzie: Knap Hanna, Jasiński Michał, Wojciechowski Aleksander.
Miejsce 3: Szkoła Podstawowa - Niemica, w składzie: Giś Filip, Królikowska Aleksandra, Hencel Iga.
Serdecznie gratulujemy zwycięskim drużynom!