Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania PDF Print E-mail

We wtorek 29 września obchodziliśmy w naszej szkole święto - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Podczas przerw mogliście wysłuchać fragmentów ulubionych książek uczniów z klas 2aT, 2cT, 2dT i 1 bT.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są przyjemne i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką tegorocznych obchodów wybrano Joannę Porazińską. 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

 Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, ale wiemy, że warto czytać w każdym wieku. Książka do jedno z najlepszych źródeł wiedzy, do tego rozwija wyobraźnię, pamięć, poszerza znajomość gramatyki oraz wzbudza emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi.

To święto warto obchodzić każdego dnia, a każdy niech poświęci na nie choćby 30 minut - to już będzie duży sukces.