Nowy projekt w ZSA PDF Print E-mail

Zespół Szkół Agrotechnicznych w Sławnie otrzymał pozytywną akceptację Agencji Narodowej i otrzymał dofinansowanie projektu w ramach programu Erasmus +, nazwa akcji : Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych projektów, a dokładnie Projekty Współpracy Szkół.

Tematem projektu jest: „Nowe sposoby obalania stereotypów” czyli… jak to widzimy, jak to jest u nas - a jak to wygląda w innych krajach. Czego możemy się nauczyć od innych, a czego oni mogą nauczyć się od nas. Projekt będzie realizowany od 01.09.2020 r. do 31.08.2022 r.

ZSA w Sławnie jest koordynatorem projektu, natomiast partnerami projektu są uczniowie szkół ponadpodstawowych z Rumunii, Grecji, Portugali i Cypru.

Podczas pracy nad projektem otwieramy oczy i oczy, aby uwolnić się od stereotypowego myślenia, dostrzec każdego człowieka, propagować wartości demokratyczne oraz kulturę innych krajów UE.

Uczniowie zaangażowani w działania projektowe będą używać informacji na temat badanego zjawiska (np. Mowa nienawiści w szkole i okolicy) wykonają prezentację w formie formy, przedstawiania jej uczniów i nauczycieliom naszej zbierania oraz udostępniania na fb szkolnym.

Podsumowanie sprawozdania udane warsztaty w każdym z krajów partnerskich, podczas których zaprezentowane zostaną efekty pracy. Będziemy dyskutować się jak można przeciwstawiać się dyskryminacji. Uczniowie dla z kolegami z innych krajów wykonają plakaty, filmiki tematyczne. Przeprowadzony zostanie konkurs kulturalny „Nie jestem Tobą, ale możemy być razem”.

Zarówno uczestnik bezpośredni, jak i pośredni poprawią swoje kompetencje w zakresie językowym i złowrogiego stanowiska pracy w UE.