Dziewczyny z Ekonoma na Finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach PDF Print E-mail

Dnia 12 kwietnia 2019r. w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się IX Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach, organizowany przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty i Ministerstwa Finansów. 

W organizowanym po raz dziewiąty Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy o Podatkach udział wzięli laureaci z 10 regionalnych finałów Konkursów Wiedzy o Podatkach (49 osób): dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, wielkopolskiego, śląskiego oraz zachodniopomorskiego. Tematem przewodnim Konkursu była ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych, natomiast pytania dotyczyły także tematyki wszystkich podatków oraz Ustawy o doradztwie podatkowym i Kodeksu Prawa Handlowego. Województwo zachodniopomorskie reprezentowały uczennice Technikum Ekonomicznego ZSA w Sławnie, laureatki Konkursu Wiedzy o Podatkach w Szczecinie Natalia Młynarz i Roksana Jędraszczyk. Zaprezentowały wysoki poziom wiedzy i umiejętności z zakresu prawa podatkowego i prawa gospodarczego i po raz pierwszy w historii szkoły zakwalifikowały się do ścisłego finału ustnego, a tym samym znalazły się w gronie najlepszej "25" w kraju. Ogromny sukces odniosła uczennica kl. IV TE Natalia Młynarz, która zdobyła tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach!!!Wszyscy uczestnicy mieli możliwość zwiedzania ogromnego kompleksu naukowego Uniwersytetu Śląskiego, dla chętnych grup zorganizowano wycieczkę do kopalni w Zabrzu. Wyjazd do Katowic okazał się dla Nas bardzo szczęśliwy..    Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Aleksandry Bukowskiej Prezes Banku Spółdzielczego w Sławnie, dla Pani Joanny Michno właścicielki Biura Rachunkowego "Profit" w Sławnie, Pani Teresy Kazusek i Pani Karoliny Wiewiórskiej właścicielek Biura Rachunkowego " Kazus" s.c w Sławnie oraz Starostwa Powiatowego w Sławnie za wsparcie finansowe przy organizacji wyjazdu do Katowic.                                                                                              Aneta Leśniak-opiekun