Marzec miesiącem matematyki PDF Print E-mail

Podsumowaliśmy miesiąc kultury matematycznej. Przez cały marzec odbywały się w naszej szkole imprezy związane z królową nauk. Dnia 12 marca odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla szkół gimnazjalnych i klas ósmych szkół podstawowych. Na początku miesiąca ogłosiliśmy konkurs fotograficzny "Złap matematykę w kadr aparatu".

W tym konkursie pierwszą nagrodę otrzymała Weronika Wilgos z klasy 2a branżowej, wyróżnienie otrzymał Jakub Kotarski z klasy 2b technikum. Wszystkie klasy przygotowały plakaty, które miały przybliżyć młodzieży sylwetki słynnych polskich matematyków. W środę 27 marca odbyły się "potyczki matematyczne klas pierwszych i drugich". Reprezentanci tych klas brali udział w różnych konkurencjach matematycznych. Młodzież rozwiązywała krzyżówki i rebusy matematyczne, zadania z pomocą smartfonów, korzystając z platformy kahoot. Jedną z konkurencji było rozwiązywanie zadań z platformy e - math pod hasłem "Matematyka dzika". Zwyciężyli reprezentanci klasy 2a technikum - Jakub Hołowaty i Kacper Derliński. Drugie miejsce zdobył zespół z klasy 2b branżowej - Natalia Krygier i Martyna Szymborska. Trzecie miejsce wywalczył zespół z klasy 1b technikum - Michalina Kobylska i Paweł Siudy. Gratulujemy! Dziękujemy wszystkim za super zabawę. Zapraszamy za rok.