Ekonomiści w półfinale turnieju "Akademia księgowego" w Poznaniu PDF Print E-mail

1 marca 2019r. uczniowie Technikum Ekonomicznego w składzie Marlena Sawicka kl.4 TE, Daria Egierd kl.3TE i Norbert Szokało kl.4 TE uczestniczyli po raz pierwszy w półfinale Turnieju "Akademia Księgowego" w Poznaniu,

w którym wzięło udział 70 uczniów, zakwalifikowanych spośród 700 uczniów z województwa wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Konkurs odbywał się w Centrum Edukacji Stowarzyszenia Księgowych w Polsce , w Oddziale Wwielkopolskim w Poznaniu. Półfinał składał się z dwóch części: części testowej oraz z wykonania zadania praktycznego - dekretacji dokumentów księgowych. Poziom Konkursu był bardzo wysoki, najlepsi uczniowie z eliminacji szkolnych musieli wykazać się ogromną wiedzą zarówno teoretyczną jak i praktyczną z zakresu finansów i rachunkowości, wyceny majątku, prawa podatkowego, dokumentacji księgowej. Celem konkursu jest wspieranie działań mających na celu podniesienie jakości kształcenia zawodowego, motywowanie uczniów do rozwijania zainteresowań oraz praktycznego wykorzystania wiedzy w zakresie przedmiotów ekonomicznych, popularyzowanie wykorzystania nowoczesnych technologii w przedmiotach ekonomicznych (oprogramowanie finansowo-księgowe i magazynowe). Obecnie czekamy na wyniki. Trzymajcie kciuki! Opiekun: Aneta Leśniak