Święto matematyki w ZSA PDF Print E-mail
 

Dzień 26 marca 2018 roku w naszej szkole był świętem matematyki. Myślą przewodnią tego dnia było wykorzystanie matematyki w sytuacjach praktycznych, życiowych, w tym przypadku związanych z gotowaniem. Uczennice klasy 2 Technikum Żywienia przygotowały inscenizację „Matematyka od kuchni”, a uczniowie z pozostałych klas przeliczali jednostki, obliczali koszt przygotowania sałatki, a na koniec odbyła się degustacja. Na innych lekcjach...

młodzież rywalizowała ze sobą rozwiązując przygotowane przez nauczyciela matematyki zadania z wykorzystaniem aplikacji kahoot. Praca odbywała się w grupach z wykorzystaniem telefonów komórkowych. Inne klasy rywalizowały ze sobą pracując w grupach, na prezentacji udostępnionej na stronach kuratorium „Matematyka od kuchni”. W holu szkoły młodzież miała możliwość zapoznać się z ciekawostkami matematycznymi oraz rozwiązać rebusy matematyczne. W tym dniu nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Złap matematykę w kadr aparatu”. Zwyciężyło zdjęcie wykonane przez Martynę Ciesielską z klasy 4 TE, drugie miejsce zdobyła Sylwia Scholz z klasy 4 TŻ. Trzecie miejsce zajął uczeń klasy 1BT – Jakub Kotarski. Okazało się, ze matematyka może być ciekawa, że można się nią bawić. Było wesoło, kolorowo, merytorycznie i smacznie.