Pokaz Stołów Wigilijnych w Darłowie PDF Print E-mail

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia, reprezentacja naszej szkoły: Ola Tulula, Klaudia Skierka, Wiktoria Mazalon, Patrycja Seremak, Kinga Kamińska, Hubert Marciszonek, uczestniczyła w 10 Pokazie Stołów Wigilijnych w Zespole Szkół Morskich w Darłowie.

Należało pięknie przygotować stół oraz zaprezentować 3 tradycyjne potrawy, przygotować śledzika oraz zaśpiewać piosenkę świąteczną. Hubert już na miejscu przygotował pyszną sałatkę śledziową z przygotowanych przez organizatora składników, a Wiktoria z Kingą zaśpiewały kolędę. Na naszym stole wystawiliśmy 2 rodzaje pierogów (z makiem i śledziami) roladki z łososia i pasty z serka Almette oraz świąteczne ciasto marchewkowe i domek z piernika jako dekoracja. Kinga, niczym gwiazda na czerwonym dywanie udzieliła wywiadu dla Radia Koszalin. W całym pokazie nasza szkoła zajęła 6 miejsce, a wyróżnienie dostaliśmy za najsmaczniejsze pierogi (śledziowe).