Warsztaty edukacyjne PDF Print E-mail

W dniach 24 i 25 kwietnia 2017 w naszej szkole zostaną przeprowadzone warsztaty edukacyjne z eksperymentami chemiczno-fizycznymi. Warsztaty są organizowane przez GAZ - SYSTEM S.A. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się skąd bierze się ciepło i gaz ziemny oraz wezmą udział w  pokazie „Chemi Chef - molekuły w akcji”. Czyli odbędą podróż do kulinarnych zakątków i za sprawą ciekłego azotu i suchego lodu zobaczą jak można przyrządzić smakowite i zdrowe przekąski. 

 Celem warsztatów jest zwiększenie poziomu wiedzy dzieci i młodzieży na temat powstawania oraz wykorzystania paliw gazowych, bezpiecznej eksploatacji gazociągów przesyłowych oraz przedstawienie korzyści wynikających ze zrealizowanej w regionie inwestycji tj. budowy gazociągu Szczecin – Gdańsk.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest jednoosobową spółką akcyjną Skarbu Państwa o znaczeniu strategicznym dla polskiej gospodarki. Kluczowym zadaniem spółki jest zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce oraz transport paliw gazowych siecią przesyłową o łącznej długości ponad 10 300 km na terenie całego kraju. W 2015 GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Szczecin-Gdańsk o średnicy 700 mm i długości ok. 267 km, zlokalizowanego na obszarze województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Gazociąg Szczecin-Gdańsk został dofinansowany ze środków europejskiego Programu Rozwoju Regionalnego UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W ramach swej działalności GAZ-SYSTEM S.A. aktywnie angażuje się w dialog z otoczeniem oraz wspiera inicjatywy między innymi z zakresu odpowiedzialnych inwestycji i edukacji.