Możesz pomóc...... PDF Print E-mail

20 kwietnia 2017 roku (czwartek) odbędzie się Akcja Rejestracji Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego. Akcja odbędzie się w sali konferencyjnej i będzie trwać od godz. 9:00 do godziny 13:00. Wszystkich chcących pomóc serdecznie zapraszamy! Aby dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku trzeba mieć ukończone 18 lat, być zdrowym oraz mieć przy sobie dokument tożsamości z numerem pesel.

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi. Jako Dawca komórek macierzystych dajesz choremu najcenniejszy dar - szansę by żyć! Rejestracja polega na pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka - śliny. Zajmuje to dosłownie chwilę. Wcześniej wolontariusz przeprowadza z potencjalnym dawcą krótki wywiad medyczny. LICZYMY NA WAS!