zsaslawno.pl
Wycieczka do Gdańska PDF Print E-mail

Nasi uczniowie wraz z opiekunami Zygmuntem Tilakiem, Joanną Ziębą, Agnieszką Dejk oraz Hanną  Dobak byli na wycieczce krajoznawczo-edukacyjnej w Gdańsku. Uczniowie obejrzeli zabytki starówki: Fontannę Neptuna, Długi Targ, Dwór Artusa oraz Złotą Bramę, zwiedzili Złotą Kamienicę Uphagena. Duże wrażenie wywarł na wszystkich Teatr Szekspirowski.  Ostatnim punktem programu był Teatr Muzyczny w Gdyni  i  musical „Grease”.

 
Zdrowe odżywianie - zdrowy styl życia PDF Print E-mail

W dniu 9 marca odbył się w naszej szkole cykl prelekcji na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Wykłady odbywały sie w ramach projektu "Rakoobrona" i zostały przygotowane i przeprowadzone przez panią Marię Dankowską.

 
Wizyta w Obserwatorium PDF Print E-mail

W dniu 03.03.2017 do Obserwatorium Astronomicznego w Koszalinie pojechała klasa I B technikum. Uczniowie wysłuchali wykładu, na temat budowy Układu Słonecznego, oraz procesu powstawania energii w gwiazdach, mieli okazję zobaczyć zdjęcie Słońca przedstawiające tzw. protuberancje czyli pętle plazmy wyrzucanej ze Słońca i opadającej na nie z powrotem. Poza tym uczniowie nauczyli się posługiwać obrotowa mapą nieba oraz mieli okazję zobaczyć z bliska jak wygląda sprzęt wykorzystywany do obserwacji nieba.

 
Powiatowy Konkurs Matematyczny PDF Print E-mail

6 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole  VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla Szkół Gimnazjalnych. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Sławnie. Poza udziałem w konkursie uczestnicy mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły i wzięli udział w zajęciach prezentujących kierunki nauczane w ZSA. I miejsce zdobył zespół z Gimnazjum Miejskiego im. Stanisława Dulewicza w Darłowie, II miejsce wywalczył zespół z Gimnazjum nr 3 w Dąbkach,  III miejsce zespół z Zespołu Szkół w Sławsku. Członkowie zwycięskich drużyn otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Zwycięzcom osobiście pogratulował i wręczył nagrody pan wicestarosta Jan Krawczuk. Gratulujemy sukcesu opiekunom zwycięskich drużyn: Pani Violetcie  Czajkowskiej, Karolinie Lichockiej oraz Dorocie  Miszczyk. 

 
Turniej piłki siatkowej z okazji 700-lecia Sławna PDF Print E-mail

W dniu 4 marca odbył się w naszej szkole Turniej Piłki Siatkowej z okazji 700-lecia Miasta Sławno. W turnieju rywalizowały 4 zespoły : mundurowi, samorządowcy, lokalni przedsiębiorcy oraz pracownicy oświaty. I miejsce zajęła drużyna samorządowców, II pracownicy oświaty, a III lokalni przedsiębiorcy. Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie turnieju

 

czytaj dalej
 
Interaktywny produkt IT PDF Print E-mail

Oskar Jóźwik z klasy 3 Technikum Informatycznego, jako jedyny z naszej szkoły, wziął udział w konkursie organizowanym przez Akademię Morską w Szczecinie:"Interaktywny produkt IT".

 

 
Studniówka 2017 PDF Print E-mail

Studniówka już na nami......

 
Wykłady Akademii Pomorskiej w Sławnie PDF Print E-mail

Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie uczniów klas IV z pracownikami Akademii Pomorskiej w Słupsku. Tym razem gościli u nas prof. Tadeusz Sucharski oraz prof. Bernadetta Żynis. Spotkanie to dało uczniom nowe spojrzenie na interpretację lektur takich jak:   „Lalka” B. Prusa, „Zbrodnia i kara „ F. Dostojewskiego, czy „Ferdydurke” W. Gombrowicza

 
Zachodniopomorski Konkurs Wiedzy o Podatkach PDF Print E-mail

Ekonomiści w  finale wojewódzkim  VII edycji Zachodniopomorskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach w Szczecinie.

Miło Nam poinformować, że uczniowie klasy II Technikum Ekonomicznego – Mariusz Kryściak, Natalia Młynarz, Justyna Terefenko i Karolina Karlińska, z klasy III Natalia Hołowaty, Ewelina Modrzejewska, Paulina Spocińska, Wiktoria Skrobek i z klasy IV - Joanna Łydzbińska, Klaudia Ruchlewicz   zakwalifikowały się do II etapu Konkursu Wiedzy o Podatkach.

Organizator Konkursu - Zachodniopomorski Oddział Krajowej  Izby Doradców Podatkowych.

Życzymy powodzenia 16 marca !!                Opiekun: p. Aneta Leśniak

 
Kolejna zbiórka krwi PDF Print E-mail

Dnia 8 lutego 2017 roku odbyła się kolejna akcja zbiórki krwi. Zgłosiło się na nią 25 dawców, zarejestrowano do oddania krwi  18 uczniów, którzy oddali  7 810 ml krwi pełnej. Dziękujemy wszystkim krwiodawcom za ich wielkie serce.  Osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogły  oddać krwi, zapraszamy na ostatnią w tym roku szkolnym akcję, która odbędzie się 25 kwietnia 2017 roku!

 
Żywieniówka na politechnice PDF Print E-mail

02.02.2017 r. uczniowie klasy 2 TŻ pod opieką Ireneusza Parszczyńskiego brali udział w zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Koszalińskiej. Jedna grupa oceniała organoleptycznie świeże wyrobów oraz rozpoznawała naturalny sok jabłkowy z 3 różnych próbek.Drugi zespół w tym samym czasie wypiekał chleb oraz oceniał jakość pieczywa - kwasowość (metodą miareczkowania), objętość, zawartość wody (za pomocą wagosuszarek). Zajęcia były bardzo atrakcyjne i podobały się uczniom.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 9 of 67