zsaslawno.pl
Pokaz stołów wielkanocnych PDF Print E-mail

W środę 5 kwietnia odbył się w naszej szkole "IV Międzyszkolny Pokaz Stołów Wielkanocnych". W pokazie wzięły udział nasze klasy gastronomiczne od 1 do 3 oraz goście Gimnazjum Dwujęzyczne w Sławnie, Zespół Szkół Morskich w Darłowie, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Sławnie, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sławnie, Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie, Warsztaty terapii zajęciowej Stowarzyszenia "Akson"Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wspaniale przystrojone stoły, pyszne, różnorodne, pięknie wyeksponowane potrawy a biblioteka wzbogaciła pokaz pozycjami książkowymi związanymi z tradycjami świątecznymi. Było co oglądać i próbować. Zapraszamy za rok!

 
Warsztaty na Akademii Pomorskiej w Słupsku PDF Print E-mail

 

31 marca 2017 roku uczniowie z klasy 4TŻ pod opieką Joanny Zięba brali udział w warsztatach „Bakterie w produktach mlecznych” na Akademii Pomorskiej w Słupsku. W czasie trwania warsztatów uczestnicy zapoznali się z grupą bakterii fermentacji mlekowej. Każdy uczestnik miał możliwość samodzielnego wykonania preparatu z popularnych produktów mlecznych oraz obserwację mikroskopową zawartych w nich kultur bakterii. 

 
Konkurs - Info Słupia PDF Print E-mail

Uczniowie klasy 2 i 3 TI Filip Jóżwik, Bartłomiej Musiał i Grzegorz Mocarski wzieli udział w półfinale międzywojewódzkiego konkursu wiedzy informatycznej w Słupsku. Grzegorz Mocarski zakwalifikował sie do finału !!! Gratulujemy

InfoSlupia.jpg

 
Profilaktyka raka piersi PDF Print E-mail
W dniu 31 marca 2017 roku dziewczęta  klasy 2 TŻ/TE wraz z wychowawczynią panią Marią Dankowską uczestniczyły w szkoleniu organizowanym przez Akademię Pomorską w Słupsku w ramach Dni Otwartych na temat " Profilaktyka raka piersi- nauka samobadania piersi". Nasza  wiedza i umiejętności z zakresu technik samobadania piersi znacznie wzrosły.  Uczestnictwo w szkoleniu było kolejnym etapem realizowanego w naszej szkole projektu "Rakoobrona". Przekażemy naszą wiedzę swoim koleżankom, rodzinom i znajomym.
 
Konkurs - Politechnika Koszalińska PDF Print E-mail

W piątek 31 marca 2017 roku uczniowie klasy 4 Technikum Informatycznego: Knap Grzegorz, Wilczyński Przemysław oraz Zagorodnikow Wojciech, brali udział w finale konkursu "Bieg po indeks", który odbył się na Politechnice Koszalińskiej. Uczniowie zmagali się z zadaniami z zakresu informatyki, matematyki oraz fizyki. Konkurs cieszył się bardzo dużą popularnością. Brało w nim udział udział ok. 200 młodych osób. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół Agrotechnicznych ZSA w Sławnie.

 
Wycieczka - Pomorzanka PDF Print E-mail

Uczniowie klasy 2 TżIUG w dniu 30 marca wybrali się na wycieczkę edukacyjną do fabryki wyrobów cukierniczych "Pomorzanka" w Słupsku. Uczniowie oglądali linie technologiczne produkujące np. ptasie mleczko, galaretki, krówki i wiele innych cukierków. Kierownik produkcji opowiadał w jaki sposób przetwarza się cukier i inne dodatki tak aby na końcu wyszedł pyszny cukierek. Wszystkie wyroby można było próbować jeszcze "ciepłe" prosto z taśmy produkcyjne.

 
Wiosenne grillowanie PDF Print E-mail

Uczniowie klasy 3 TŻiUG dnia 22 marca zorganizowali w naszej szkole "Wiosenne grillowanie", można było zjeść pyszne kiełbaski, szaszłyki i wypić świeżo przygotowane soki warzywno-owocowe. Podczas akcji zbierane były pieniądze na szczytny cel "Wielkanocna paczka dla bohatera". Akcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów i pracowników szkoły. Dziękujemy!

 
Spotkanie z przedstawicielami Politechniki Koszalińskiej PDF Print E-mail

W dniu 29 marca 2017 uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Politechniki Koszalińskiej. Podczas spotkania została przedstawiona szczegółowa oferta edukacyjna uczelni.

 
Asia w Finale w Katowicach! PDF Print E-mail

Miło nam poinformować, że uczniowie Joanna Łydzbińska, Klaudia Ruchlewicz  z klasy IV TE, Ewelina Modrzejewska, Natalia Hołowaty, Wiktoria Skrobek z klasy III TE oraz Justyna Terefenko, Mariusz Kryściak, Natalia Młynarz i Karolina Karlińska z kl.II TE uczestniczyli w II etapie Zachodniopomorskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, który odbył się 16 marca 2017r.  w auli Izby Administracji Skarbowejw Szczecinie. Po części pisemnej Asia, Ewelina, Wiktoria, Klaudia, Mariusz, Natalia, Justyna  uczestniczyli w ścisłym finale, w którym Joanna Łydzbińska zdobyła 5. miejsce!

czytaj dalej
 
Kangur Matematyczny PDF Print E-mail

16 marca odbyła się kolejna edycja konkursu „Kangur Matematyczny”. W naszej szkole w konkursie wzięło udział 14 uczniów: jedna uczennica w kategorii Junior i 13 uczniów w kategorii Student. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i układankę – breloczek magiczny sześcian. Wyniki konkursu poznamy pod koniec maja. 

 
Olimpiada ZUS PDF Print E-mail

Najlepszy wynik w szkolnym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o ZUS pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” uzyskała Ewelina Modrzejewska, drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Natalia  Młynarz i Mariusz Kryściak.  Laureaci zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbył się 14.03.2017 w Szczecinie. Na tym etapie odpowiadali jako zespół i  z niecierpliwością czekamy na wyniki. 

czytaj więcej
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 8 of 67