zsaslawno.pl
Rejestracja dawców szpiku PDF Print E-mail

06.03.2018 ruszyła w naszej szkole kolejna akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku, organizowana przez Fundację DKMS Polska. Procedura rejestracji była bardzo prosta. Po wypełnieniu formularza osobowego, za pomocą specjalnych pałeczek pobierane były trzy wymazy z błony śluzowej wewnętrznej strony policzków. Dziękujemy Wam wszystkim! Udało nam się zarejestrować 18 potencjalnych dawców. Mamy nadzieję, że swoją decyzję o podjęliście świadomie i nie wycofacie się w razie potrzeby. Jesteście (czasami ostatnią) nadzieją dla chorych!

 
gratulacje PDF Print E-mail

List gratulacyjny 

 
Prelekcje HDK PDF Print E-mail

Dnia 23 lutego 2018 roku  klasy:  I TE/ TI, I TŻiUG/TAK uczestniczyły  w prelekcji "Honorowe Krwiodawstwo" , którą poprowadził pan Bernard Krupski, prezes Oddziału Rejonowego PCK w Koszalinie. Tematyka spotkania dotyczyła początków krwiodawstwa na świecie i w Polsce, metod pobierania krwi oraz zasad działalności klubów HDK. Uczniowie obejrzeli krótką prezentację multimedialną na temat idei honorowego krwiodawstwa,  otrzymali ulotki informacyjne o tym, kto może zostać honorowym dawcą krwi.

 
Konkurs matematyczny PDF Print E-mail

27 lutego odbył się w naszej szkole III Powiatowy Konkurs Matematyczny dla Szkół Gimnazjalnych. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Sławnie. Poza udziałem w konkursie uczestnicy mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły i wzięli udział w zajęciach prezentujących kierunki nauczane w ZSA. I miejsce zdobył zespół z Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie, w składzie: Izabela Cabańska, Julia Lewicka, Tomasz Bernal.

czytaj dalej...
 
Konkurs recytatorski PDF Print E-mail

12 lutego 2018r. odbył się „II Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji Niemiecko i Anglojęzycznej dla Szkół Gimnazjalnych”. Do konkursu przystąpiło 27 uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu sławieńskiego.Z języka angielskiego pierwsze miejsce zajął Łukasz Budny z Zespołu Szkół Gimnazjum w Jarosławcu.

czytaj dalej...
 
Licealiada - część I PDF Print E-mail

W dniach 19. i 20.02.2018 r. odbyła się u nas Licealiada. W rywalizacji z zespołami z Darłowa: Zespół Szkół Morskich i Liceum im. S. Żeromskiego a także z Zespołem Szkół ze Sławna nasze drużyny siatkarskie zajęły II miejsce w swoich kategoriach, ustępując jedynie ZSM i to po zaciętych bojach. Mamy nadzieję, że na meczach wyjazdowych będzie jeszcze lepiej. Trzymamy kciuki!

 
Przysłowia i powiedzenia polskie.... PDF Print E-mail

Dnia 23 lutego w bibliotece szkolnej odbył się quiz "Przysłowia i powiedzenia polskie - jak dobrze je znasz". W językowych potyczkach udział wzięły 4 drużyny. Najlepsza okazała się reprezentacja klasy III TE w składzie: Mariusz Kryściak i Monika Modrzejewska. Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnej znajomości przysłów polskich!

 
Akademickie spotkania PDF Print E-mail

W dniu 21 lutego 2018 roku w ramach współpracy z uczelnią odbyły się spotkania z wykładowcami Politechniki Koszalińskiej. Tematyka wykładów: „Internet materialny” (wykład przeprowadził prof. nadzw. dr hab. inż. Jerzy Korczak, pracownik Katedry Marketingu i Przedsiębiorczości), „Jak chronić swoje podstawowe prawa i wolności?” (wykład przeprowadziła dr Małgorzata Błażejowska, pracownik Katedry Prawa). Kolejne wykłady już 2 marca 2018 roku!

 
Wspieramy rehabilitację Marcela PDF Print E-mail

Nasz kolega Marcel Morawiak od listopada przebywa w słupskim szpitalu po wypadku samochodowym. Przed Marcelem kosztowna rehabilitacja. Chcemy wspomóc finansowo rodzinę Marcela i organizujemy zbiórke funduszy na ten cel. Pierwsza akcja odbyła sie 14 lutego - sprzedawaliśmy ciasta upieczone przez nasze koleżanki z klasy IV TŻ, następny etap za tydzień! 

 
Teraz finał wojewódzki! PDF Print E-mail

Zachodniopomorski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych w Szczecinie poinformował, że uczniowie naszej szkoły: Martyna Ciesielska, Wiktoria Skrobek (4TE), Natalia Młynarz, Marlena Sawicka (3 TE) oraz Klaudia Szymanek, Patrycja Nogieć i Ewelina Wiśniewska (2TE) zostali zakwalifikowani do II etapu Konkursu Wiedzy o Podatkach. Finał Wojewódzki odbędzie się 15.03.2018 w Szczecinie. Gratulujemy i już teraz trzymamy kciuki!!! (Opiekun grupy: A. Leśniak)

 
Zima !!!! PDF Print E-mail
 
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 6 of 73