zsaslawno.pl
Projekt "Bakcyl" PDF Print E-mail

27 marca 2018r. odbyły się  warsztaty edukacji finansowej poprowadzone przez pana Macieja Leśków, dyrektora Banku Spółdzielczego w Sławnie. Zajęcia były bardzo interesujące, młodzież chętnie uczestniczyła w dyskusji, zadawała fachowe pytania z zakresu bankowości i finansów. W opinii młodzieży warsztaty przybliżyły zawód bankowca i zagadnienia z zakresu bankowości. W ramach projektu „BAKCYL” pracownicy bankowi przekazują młodzieży praktyczną wiedzę finansową i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.

czytaj więcej
 
Święto matematyki w ZSA PDF Print E-mail
 

Dzień 26 marca 2018 roku w naszej szkole był świętem matematyki. Myślą przewodnią tego dnia było wykorzystanie matematyki w sytuacjach praktycznych, życiowych, w tym przypadku związanych z gotowaniem. Uczennice klasy 2 Technikum Żywienia przygotowały inscenizację „Matematyka od kuchni”, a uczniowie z pozostałych klas przeliczali jednostki, obliczali koszt przygotowania sałatki, a na koniec odbyła się degustacja. Na innych lekcjach...

czytaj dalej i zobacz galerię
 
Budzimy Marcela - pomagamy dalej! PDF Print E-mail

Klasa II aT aktywnie wspiera swojego kolegę Marcela i jego rodzinę. W dniu 22.03.2018, w trakcie szkolnej wywiadówki, rodzice uczniów ZSA mogli wypić dobrą kawę, zjeść ciasto, kupić piękne ozdoby świąteczne lub los na loterii. Sprzedaliśmy prawie wszystkie ozdoby i większość losów! Rodzice, uczniowie i nauczyciele okazali się bardzo hojni. Zebraliśmy 3484,9 zł.  Całkowity dochód z imprezy został przekazany na leczenie i rehabilitację Marcela. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie! 

 

 
Wybory do Samorządu Szkolnego PDF Print E-mail

W wyborach do Samorządu Szkolnego, które odbyły się dnia 22 marca 2018, zwyciężył Krzysztof Moskwa z klasy III TAK. Drugie miejsce zajęła Julia Kowalik z klasy IaT, a trzecie Patrycja Chmielewska z klasy IbT. Gratulujemy!  

 
Spotkania z doradcą zawodowym PDF Print E-mail

W ramach współpracy z Młodzieżowym Centrum Kariery w Sławnie uczniowie klas II Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie, w miesiącu marcu, spotykają się z doradcą zawodowym Panią Wioletą Bart. Uczniowie pod okiem specjalisty, wypełniają testy osobowościowe, testy orientacji zawodowej, przygotowują dokumenty aplikacyjne, wcielają się w role podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz podejmują pierwsze kroki w zakładaniu własnej firmy.

 
Etap wojewódzki... PDF Print E-mail

Wojewódzki etap olimpiady „ Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” odbył się 16 marca 2018 r. w Wojewódzkim Oddziale ZUS w Szczecinie. Natalia Młynarz z kl. IIITE, Julia Lisiecka i Wiktoria Mazalon z klasy II TŻiUG uplasowały się w pierwszej dziesiątce. Gratulujemy!

 
Sukces Ekonomistek PDF Print E-mail

15 marca 2018r.uczennice Marlena Sawicka i Natalia Młynarz z klasy III Technikum Ekonomicznego, oraz Ewelina Wiśniewska, Patrycja Nogieć i Klaudia Szymanek z klasy II uczestniczyły w etapie wojewódzkim Zachodniopomorskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach w Szczecinie. Patrycja, Ewelina, Marlena i Natalia zakwalifikowały się do ścisłego finału w którym Natalia Młynarz  zdobyła 3 miejsce! Przed Natalią kwietniowy Finał w Katowicach. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

 
Wycieczka do Kołobrzegu PDF Print E-mail

W dniu 9 marca klasa 3 TŻiUG brała udział w wycieczce do Kołobrzegu na targi "GASTRO-HOTEL". Podczas targów uczniowie wzięli udział w szkoleniu "Obsługa Gościa - jak idealnie odbyć praktyki w hotelu i gastronomii i najwięcej się nauczyć". Następnie był czas na zwiedzenie boksów wystawowych, zobaczyliśmy nowoczesne ekspresy do kawy, sprzęt do mycia, polerowania zastawy stołowej, pełne i nowoczesne wyposażenie kuchni. Na scenie odbywał się pokaz carvingu który przeprowadził MISTRZ POLSKI /VICE MISTRZ ŚWIATA (LUXEMBURG 2014)– GRZEGORZ GNIECH. Opiekunem był Pan Ireneusz Parszczyński.

 
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Finansów i Rachunkowości PDF Print E-mail

W szkolnych eliminacjach  IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Finansów i Rachunkowości I miejsce zdobyła uczennica  kl.3 TE  Karolina Karlińska, II miejsce  ex aequo Natalia Młynarz i Marlena Sawicka również z kl.3 TE. Tematyka Konkursu związana była z problematyką rachunkowości finansowej i  zagadnieniami z zarządzania przedsiębiorstwem. W dniu 21 marca 2018 dziewczyny będą reprezentowały szkołę w Finale Ogólnopolskiego Konkursu na Politechnice Koszalińskiej. Opiekun Aneta Leśniak. 

 
Nareszcie coś fajnego z matmy !!! PDF Print E-mail

Chęci, pomysłowość i kreatywność!!!

 
Wykłady Politechniki Koszalińskiej w ZSA PDF Print E-mail

W ramach współpracy z Politechniką Koszalińską odbyły się kolejne spotkania z wykładowcami uczelni. 28.02.2018 klasy o profilu informatycznym uczestniczyły w wykładzie "Światło jako źródło energii i nośnik informacji" -wykład prowadził prof. Dr hab. Aleksy Patryn, natomiast 02.03.2018 odbyły się kolejne wykłady: „Regionalne efekty event’ów” - dr Grzegorz Kwiatkowski oraz  „Storytelling, Livestreaming, Microadventure. Trendy w hotelarstwie XXI wieku”  - mgr Sebastian Dudziak.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 5 of 73