zsaslawno.pl
Konkurs Gastronomiczny PDF Print E-mail

18 kwietnia został zorganizowany "Szkolny Konkurs Gastronomiczny". Pierwszym zadaniem był test wiedzy o żywieniu, drugim  ubijanie piany z białek na czas, trzecie polegało na rozpoznawaniu przypraw, a czwartym było obieranie ziemniaków tak, aby zostało jak najmniej odpadków. Uczniowie wykazali się wiedzą oraz umiejętnościami praktycznymi, a przy wykonywaniu zadań było dużo śmiechu i zabawy.

 
Sukces Natalii PDF Print E-mail

W organizowanym po raz ósmy Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy o Podatkach w Katowicach naszą szkołę reprezentowała laureatka Zachodniopomorskiego Konkursu o Podatkach w Szczecinie Natalia Młynarz, która zdobyła 3 miejsce w etapie wojewódzkim. Natalia zaprezentowała wysoki poziom wiedzy i umiejętności z zakresu prawa podatkowego, plasując się w pierwszej "30". Gratulujemy Natalii, a szczególne podziękowania kierujemy do pani Aleksandry Bukowskiej, Prezes Banku Spółdzielczego w Sławnie, pani Joanny Michno, właścicielki Biura Rachunkowego „Profit” w Sławnie, pana Wojciecha Landzińskiego, Prezesa ABWood Sp. z o.o. w Sławnie oraz Starostwa Powiatowego w Sławnie za wsparcie finansowe przy organizacji wyjazdu do Katowic.  

 
Nasz nowy samorząd PDF Print E-mail

Nasz nowy , jeszcze niezaprzysiężony, Samorząd Szkolny - od lewej : Patrycja Chmielewska IbT, Krzysztof Moskwa III TAK, Julia Kowalik IaT  

 
"Info-Słupia" PDF Print E-mail

Reprezentacja szkoły w składzie Jóźwik Filip- 3 TI oraz Maliński Mateusz, Mocarski Grzegorz i Zalewski Patryk - 4 TI podczas Międzywojewódzkiego Konkursu Informatycznego InfoSłupia, w którym Grzegorz Mocarski zakwalifikował się do ścisłego finału. Gratulujemy!!! 

 
"Logistyk Przyszłości" PDF Print E-mail

Dnia 12 kwietnia 2018 roku na Wydziale Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej odbył się drużynowy konkurs „Logistyk Przyszłości”, którego celem jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania problematyką współczesnej i przyszłej logistyki. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3 TE.

 
Grand Prix PDF Print E-mail

7 kwietnia podsumowano cykl spotkań w ramach Grand Prix w Piłce Siatkowej. II miejsce zajął Zespół Kierowniczy ZSA, a III Uczniowie ZSA. Gratulujemy!!!

 
Zajęcia na Politechnice Koszalińskiej PDF Print E-mail

W dniu 5 marca grupa uczniów z klasy 2 TŻ wzięła udział w zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Koszalińskiej. Uczniowie mogli zapoznać się z procedurami oraz wykonać praktycznie badanie kwasowości mleka metodą miareczkowania i specjalną sondą, oraz izolowali nici DNA z cebuli. Zostaliśmy również oprowadzeni po nowo otwartych laboratoriach w których przeprowadza się bardzo ciekawe doświadczenia.

 
Pokaz stołów Wielkanocnych PDF Print E-mail

Dnia 27 marca odbył się w szkole „Pokaz stołów i potraw Wielkanocnych”. Uczniowie klas żywieniowych wykazali się inwencją twórczą i przygotowali różnorodne potrawy słone i słodkie, które bardzo smakowały zaproszonym gościom, nauczycielom i uczniom naszej szkoły.

 
Projekt "Bakcyl" PDF Print E-mail

27 marca 2018r. odbyły się  warsztaty edukacji finansowej poprowadzone przez pana Macieja Leśków, dyrektora Banku Spółdzielczego w Sławnie. Zajęcia były bardzo interesujące, młodzież chętnie uczestniczyła w dyskusji, zadawała fachowe pytania z zakresu bankowości i finansów. W opinii młodzieży warsztaty przybliżyły zawód bankowca i zagadnienia z zakresu bankowości. W ramach projektu „BAKCYL” pracownicy bankowi przekazują młodzieży praktyczną wiedzę finansową i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.

czytaj więcej
 
Święto matematyki w ZSA PDF Print E-mail
 

Dzień 26 marca 2018 roku w naszej szkole był świętem matematyki. Myślą przewodnią tego dnia było wykorzystanie matematyki w sytuacjach praktycznych, życiowych, w tym przypadku związanych z gotowaniem. Uczennice klasy 2 Technikum Żywienia przygotowały inscenizację „Matematyka od kuchni”, a uczniowie z pozostałych klas przeliczali jednostki, obliczali koszt przygotowania sałatki, a na koniec odbyła się degustacja. Na innych lekcjach...

czytaj dalej i zobacz galerię
 
Budzimy Marcela - pomagamy dalej! PDF Print E-mail

Klasa II aT aktywnie wspiera swojego kolegę Marcela i jego rodzinę. W dniu 22.03.2018, w trakcie szkolnej wywiadówki, rodzice uczniów ZSA mogli wypić dobrą kawę, zjeść ciasto, kupić piękne ozdoby świąteczne lub los na loterii. Sprzedaliśmy prawie wszystkie ozdoby i większość losów! Rodzice, uczniowie i nauczyciele okazali się bardzo hojni. Zebraliśmy 3484,9 zł.  Całkowity dochód z imprezy został przekazany na leczenie i rehabilitację Marcela. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie! 

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 3 of 72